MOKĖMĖS SUPRASTI ŠIUOLAIKINĮ MENĄ

Bendradarbiaujant su MO muziejumi Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje vyko įdomus edukacinis projektas „Keliaujantis muziejus“. Profesionalūs menininkai vedė paskaitą Elektrėnų miesto mokyklų mokytojams ir suorganizavo dvi netradicines pamokas 1-2 klasių mokiniams, kurie mokosi šiuolaikinių menų.

Menų (muzikos, dailės, šokio, filmų kūrimo, teatro) mokytojai, dorinio ugdymo mokytojai, technologijų mokytojai, pradinių klasių mokytojai sužinojo, kokias edukacines programas pristato MO muziejaus, susipažino su MO muziejaus architektūriniu projektu (nostalgiškai prisiminė buvusį kino teatrą „Lietuva“, žavėjosi  būsimu nauju statiniu, išbandė  „Kalbančių skulptūrų“ ir kitų edukacinių projektų galimybes).

Kai vienoje klasėje dirbo mokytojai, kitoje šurmuliavo mokiniai. Jie turėjo puikias netradicines pamokas apie netradicinį požiūrį į meną: diskutavo, kūrė instaliacijas, piešė, komentavo, žaidė. Pasirodo, būti „prie meno“ labai įdomu. Taip ir turi būti! Juk menas suteikia sparnus! Anot mokinių, gerai, kad Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje galima mokytis šiuolaikinių menų vietoj dailės ir muzikos, puiku, kad vykstą daug netradicinių veiklų ir įdomių projektų.

Kai skirtingų mokyklų mokytojai sėda kartu tobulinti savo kvalifikaciją, galima džiaugtis tarpinstitucinio  bendradarbiavimo sėkme. O jei mokiniai pamokoje įgyja ne tik žinių, bet ir naują, modernų požiūrį į meną, galima tikėtis, kad užaugs kūrybinga karta.

Danutė Liutkevičienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui