Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje 2016 metais buvo vykdomos projekto „Gyvenimo spalvos“, finansuojamo iš 2015-2017 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiųjų programų lėšų, veiklos. Veiklose dalyvavo 1 – 2 klasių mokiniai. Projekto tikslas – organizuoti mokiniams prasmingas, kūrybiškas veiklas, ugdančias bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Atlikome psichotropinių medžiagų paplitimo tarp  1-2 kl. mokinių tyrimą; suorganizavome akciją nerūkymo dienai paminėti „Spalvų fiesta“ ir  vykdėme integruotas dailės ir psichologijos pamokas „Molio dirbtuvėlės“.

Dažnas prisimename, kaip vaikystėje iš prikasto molio kieme vaikai lipdė įvairiausias figūrėles ar indus, džiovindavo juos saulėje. Lapkričio – gruodžio mėnesiais integruotų dailės ir psichologijos pamokų metu 1 – 2 klasių mokiniai iš molio lipdė „Jausmų“ puodelius. Vaikai nė nesusimąstė, kokį nelengvą ir sudėtingą kelią turi praeiti molinis puodelis, kol iš saujelės molio tampa spalvotu puodeliu. Pradžioje pamokos gimnazijos psichologė R. Baleišienė papasakojo vaikams apie jausmus, jų raišką kasdienybėje. Menų mokytoja M. Kuzmenkovienė trumpai paaiškino mokiniams lipdymo technikas, supažindino su  keramiko darbo įrankiais, soc. pedagogė A. Dimšaitė išdalino visiems mokiniams molio gabalėlius ir patys moksleiviai turėjo galimybę gautas teorines žinias apie keramikos dirbinių gamybą, puošybą pritaikyti praktinių užsiėmimų metu- lipdant, dekoruojant. Prasidėjo darbas. Kai kurie mokiniai su moliu dirbo pirmą kartą, todėl reagavo įvairiai, bet su mokytojų pagalba pavyko. Kiekvienas savo rankose lipdė norimos formos ir dydžio puodelį, kruopščiai išskobė vidų, klijavo ąselę. Mokiniai, kuriems ši patirtis jau buvo nenauja, padėjo savo klasės draugams. Visiems mokiniams dirbti labai patiko, nulipdė puikių molinių puodukų. Mokiniai patyrė prasmingą kūrybinį džiaugsmą.

Socialinė pedagogė Aušra Dimšaitė