Paskutinę 2019 metų lietuvių kalbos ir literatūros pamoką mokytoja Loreta Stadolnikienė su 1e klasės mokiniais kartu kūrė pasaką, spalvų pasaką. Sako, kad kartu labai gerai pavyksta!

 

Mokytoja Laima Ručinskienė pasidžiaugė, kad mokykloje išryškėja maži, bet labai svarbūs mokinių darbai. Tai įkvepia!

Tikybos mokytoja Reda Ramanauskienė pasidalino paprasta tiesa: „Svarbiausia dovanoti nematuojant, nedozuojant šilumos  ir meilės“.

Paskutinės 2019 metų pamokos visada būna kitokios – šiltos, paslaptingos. Kviečiu apsilankyti pamokose!

Danutė Liutkevičienė

Mano minčių tiek daug,

Lyg jūros bangų.

Prisiminus ten...

Kur keliauja kalnai.

Kol dar kvepia girios,

Įkvėpki su manim.

Ir duok man ranką,

Eisime tolyn.

Galiu tikėt...

Viskuo,  ką jaučiu.

Girių paukščius girdėt,

Uždainuodama medžius.

Saulei kilus kils,

Mūsų paukščiai kils.

Mūsų paukščiai kils,

Kai saulė kils.

Silvija Vaškelytė, 3a klasė

Adventas – prasmingas liturginis laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo. O kad sutiktume Viešpatį, reikia tapti mažu. Priartėti prie kitų, kad galėtum padėti. Jausti, ko kitiems reikia ir kaip jiems gali padėti. Priimti kitą su jo silpnybėmis. Juk niekas nemylės nei šiandien, nei rytoj kitų mūsų širdimi. Tik mes patys. Turime unikalų gebėjimą mylėti, atsiliepti Viešpačiui, atsiliepti kitiems, atnešti į pasaulį šiek tiek šviesos, meilės, šilumos.

Metų pabaiga - susikaupimo, ramybės ir apmąstymų metas. Tinkamas laikas įvertinti savus darbus, prisiminti tikrąsias vertybes, pagalvoti, ką reikėtų savo gyvenime patobulinti, kokias gerąsias ypatybes puoselėti ir kokių vertėtų atsisakyti. Tai asmeninio tobulėjimo, dorovės ir santykių apmąstymo metas, skirtas stiprinti šeimos, artimųjų bendrumą, savitarpio dėmesį, pajusti gerumą būnant kartu, pasidalinti rūpesčiais ir džiaugsmais.

Tikybos mokytoja Reda Ramanauskienė

Aš labai stengiuosi, kad visiems, esantiems aplink mane, būtų gera, saugu, sotu. Namiškiai manimi didžiuojasi, kad man rūpi ir tie, kurie kažkodėl tapo žmonėms nereikalingi. Net vaikystėje taupydavau pinigėlius, atsisakydama mėgstamų gardumynų, kad galėčiau nupirkti beglobiams gyvūnams maistelio. Ir man ypač džiugu, kad šeima man visada pritaria. Taip mano gyvenime atsirado du džiaugsmai – vienas šunelis atrado mano namuos naują gyvenimą, kitas – ir naujus šeimininkus, nes ankstesnieji gyvūno atsisakė…

Karolina Voicinovičiūtė, 1b klasė

                      Aš dar nesu labai stipri ir galinga, kad galėčiau akivaizdžiai padėti savo gimtajam miestui. Tačiau mylimoje ,,Versmės” gimnazijoje aš labai labai stengiuosi būti linksma, aktyvi, tolerantiška, aktyvi, stropiai atlikti pareigas – pavalgius nusinešu indus, pristumiu savo kėdę, nuoširdžiai padėkoju valgyklos darbuotojoms už gardų maistą.

Sigita Sabonytė, 1b klasė

                      O man labai smagu, kai mano patys artimiausi žmonės džiaugiasi mano pagalba. Mama, grįžusi po sunkios darbo dienos, maloniai nustemba, kai pamato sutvarkytus namus ar sužino apie gerus pažymius. Labai miela pasitarnauti susirgusiai mamai, kai reikia skubiai eiti į vaistinę. Žinoma, niekad nepamirštu skanumyno.

Gabrielė Šostakaitė, 1b klasė

                      Esu laimėjęs pirmąją vietą greitojo čiuožimo varžybose. Įsitikinęs, kad tuo didžiuojasi ir džiaugiasi mano šeima, draugai, bendraklasiai. O juk gera nuotaika ir pasididžiavimas mūsų gyvenimą daro geresnį, lengvesnį, linksmesnį. Puiku?

Danielius Čech,  1b klasė

                      Mano manymu, kad būtų linksmiau gyventi, reikia nebijoti savo gerumo. Juk kiekvienas aplinkinius gali nudžiuginti savo darbais. Padėti galime ne tik draugams, šeimai, bet ir visiškai nepažįstamiems žmonėms, kuriuos sutinkame gatvėje, parduotuvėje. Kad ir maža smulkmena – pakelti nukritusį daiktą. Žmogus nusišypsos ir, manyčiau, ta diena jam bus skaidresnė. Rašytoja V. Juknaitė kūrinyje ,,Išsiduosi. Balsu” pasakoja apie netikėtą, nelauktą Kalėdų džiaugsmą, kurį suteikė vienišiems, tėvų neturintiems ar nereikalingiems vaikams. Tad gėriu galime dalintis ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.

Kamilė Maleckaitė, 1b klasė

Kartą, eidama namo, laiptinės kaimynų duryse pastebėjau paliktą raktą. Paskambinus į duris, atidarė nustebusi kaimynė. Tačiau tada, kai padaviau raktą, ji taip nuoširdžiai dėkojo, kad man dar ilgai ilgai buvo gera, prisiminus moters šypseną. Vadinasi, ir nereikšmingi maži darbai yra kažkam labai svarbūs.

Simona Alionytė, 1b klasė

 

Kartais pagalvoju, kas būčiau be savo klasės draugų. Būčiau mokinė be užnugario. Ta stipri jėga, kurią vadinu užnugariu, yra mano klasė.

Su savo klasės draugais esu nuo pirmos klasės. Devynerius metus! Su jais verkiau, džiaugiausi, liūdėjau. Kiekvieną klasės draugą galėčiau apibūdinti užsimerkusi ir tik išgirdusi balsą.

Žinau, kiek daug mūsų klasė gali drauge. Ar aš viena galėčiau parašyti 75 laiškus  seneliams į socialinės globos namus? Ne, viena aš to nepadaryčiau. Ar galėčiau viena scenoje sušokti krikštynų šokį? Ne, nes vienai nedrąsu...

Mes vienysimės ir ateityje: visi už vieną ir vienas už visus!

Roberta Stambrauskaitė, 1e klasė

 

Labai dažnai mes, kažką darydami, matome situaciją iš vienos pusės. Manau, todėl yra nuostabu kurti, užsiimti su kažkuo drauge, nes pats vienas tu gali nepastebėti daug gražių dalykų ar klaidų, kurios turi būti ištaisytos.

Labai gražu, kai darydami kažką su kitu žmogumi kuriame ir santykį. Tai labai padeda atsiverti ir būti savimi darbinėje atmosferoje, kas, manau, yra svarbu siekiant kokybiško darbo. Veikdami ir būdami kartu vienas kitam galime atverti akis skirtingais aspektais. Juk kiekvienas esam kitoks ir į bendrą kūrinį, kad ir kas tai bebūtų, galime atnešti labai skirtingų spalvų ir atspalvių. Ryšys ir buvimas kartu labai augina. Manau, dėlto žmonės taip ir vertina santykius, nes kiekvienas žmogus gali mus kažko išmokyti. Dar gražiau, kai gali ne tik duoti, bet ir gauti. Būtent tokie santykiai yra labai auginantys ir visapusiški. Visai neseniai atradau bendrumo jausmą, kai gali būti ir kurti dviese. Tai labai išlaisvinantis jausmas, kuris padeda judėti į priekį, nes visada turi, kas šalia įkvepia ir padrąsina. Gali jaustis suprastas ir nevaržomas. Santykiai, kurie susiformuoja kuriant ir būnant kartu, yra labai patikimi ir prasmingi, nes kurdamas labai greitai pamatai, ar žmogus tau, ar jūsų keliai skirtingi.

Pakeliui visada kažką prasmingo išmoksti.

Morta Narkauskaitė, 4d klasė

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje vyksta jau 3-ias „Erasmus+“ tarptautinis projektas, finansuojamas remiant Europos Komisijai (straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą).

„Svajotojai be sienų“ – jėga! Projektas subūrė Prancūzijos, Italijos, Graikijos, Turkijos ir Lietuvos – Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos - komandas. Juk gimnazijoje tapo ankšta! Turi visą Europą! Važiuok, kur nori, tiesiog imk ir pildyk savo svajones. Kaip galima to atsisakyti? Tuo labiau, tai puiki galimybė įgyti įvairiapusės patirties.

O kur dar galima skleisti savo idėjas, rodyti per kraštus trykštantį entuziazmą, drąsą, norą bendrauti ir bendradarbiauti. O dar ir susipažinti su svečiomis šalimis, patirti kažką naujo bei kūrybiškai leisti laisvalaikį, mokytis dirbti komandoje, sukuriant unikalų bendrą produktą, turintį išliekamąją vertę. Tik tarptautiniame projekte!

Mes visi tokie skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs. Panašūs tuo, kad nebijome netikėtumų, jau drąsiai naudojame įgytas užsienio kalbų, IT ir kitas žinias praktikoje, galime savikritiškai vertinti ir įsivertinti, pasitikrinti žinias, įgytas mokyklos suole, išmokti daug nauja.

Projektas - tai lyg hobis. Juk patirtis – tai nėra tai, kas tau atsitiko, bet tai, ką tu darai su tuo, kas tau atsitinka. O ją reikia kaupti ir net užsirašyti.

Projektiniai susitikimai - geriausia bendradarbiavimo forma. Bendro produkto kūrimas suartina, stiprina lyderystę, didina savivertę. Tik kelionėse ir bendrose veiklose galime iš tikrųjų pažinti vieni kitus. O mūsų bendri darbai – naujienlaiškiai, meniški stendai, projekto metraštis, naujai sukurti receptai su  projekte dalyvaujančių šalių populiaraus maisto ingredientais, interviu su migrantais, straipsniai, nauji mokomieji žaidimai – ar tai nėra įrodymas, kiek daug mes visi kartu galime.

 

Projekto koordinatorė vokiečių k. mokytoja metodininkė Rita Grigonienė

Baigiantis metams, galiu pasidžiaugti, kad gimnazijoje labai daug nuveikėme stiprindami sveikatą. Pavyzdžiui, kartu su Všį „Humana People to People Baltic“ vykdėme projektą „Valgyk protingai“, kuriame  dalyvavo I ir II klasių mokiniai ir ne tik teoriškai susipažino su sveikatai palankia mityba, bet ir praktiškai išbandė daugybę sveikatai palankaus maisto receptų. Gaminant sveikatai palankius patiekalus leidome sau su mokiniais improvizuoti, atradome naujų skonių, receptų ir požiūrį į sveiką gyvenimą. Pasibaigiant projektui sulaukiame klausumų iš mokinių, kada ir ką gaminsime vėl. Tai yra geriausias įvertinimas, rodantis, kad jie nori ne tik teorijos, bet ir praktikinių užsiėmimų.

2019 metais Elektrėnų „Versmės“ gimnazija prisijungė prie sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo, tapo sveikatą stiprinančia gimnazija. Visos veiklos, akcijos, sveikatos projektai skirti tam, kad mes visi kartu į sveikatą ir į sveiką gyvenimą žiūrėtume kaip į didžiausią gyvenimo vertybę.

Sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

 

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise