j25 1Lapkričio 5 dieną „Versmėje“ – šurmulys. Čia didelis būrys pedagogų, dabar dirbančių ir dirbusių prieš dvi dešimtis ar prieš kelerius metus, susirinko paminėti „Versmės“ gimnazijos 25 metų jubiliejaus.

Renginio vedėja, pirmosios laidos abiturientė, dabar mokytoja Elvyra Kasperavičienė visus pakvietė į istorijos pamoką. Ta istorija – tai mūsų pačių gyvenimas, darbas šioje mokykloje per ketvirtį amžiaus.

Elvyra Kasperavičienė pasakojo apie pradžių pradžią – šios mokyklos statybą, pradėtą nežinant nei tuometinei Trakų rajono valdžiai, nei Švietimo ministerijai. Mokyklos atsiradimo iniciatoriumi turėtume vadinti Praną Noreiką, Lietuvos elektrinės direktorių, kuriam rūpėjo viso miestelio ateitis.

Renginio metu rodomos nuotraukos ir vaizdo įrašai priminė mokyklos statybą, įsimintinas datas, ženklinusias gimnazijos pasiekimus, gražiausias mokyklos renginių akimirkas, prasmingas mokytojų keliones. Buvo stengtasi prisiminti, kas kada atėjo dirbti į gimnaziją, pamatyti tuos žmones ir pasveikinti. Nepamirštas ir gausus būrys techninio personalo darbuotojų, kart
u kuriančių tvarką ir grožį.j25 2

Kalbėjusiųjų žodžiuose nuskambėjo bendras motyvas – laiko tėkmė nesustabdoma, ji nusineša viską... Tylos minute buvo pagerbti Anapilin išėję mūsų mokytojai: Bronius Levickas, Aldona ir Pranas Vaičiuliai.

Vis dėlto netrūko geros nuotaikos ir šviesių minčių. Pasak gimnazijos direktoriaus Egidijaus Kontrimo, besisukant kasdienybės rate svarbiausia, kad liktų laiko meilei, supratimui, atjautai. Džiugiai nuteikė visus susirinkusius gimnazistų poetinis žodis apie nesibaigiančias pamokas, suskambėjusi jaudinanti daina, trankus šokis.

Su jubiliejumi pasveikino Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, mero pavaduotojas Viktoras Valiušis, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Bernotas, Švietimo skyriaus vedėjas Deimantas Tarulis, Švietimo ir paslaugų centro direktorė Vida Mikalajūnienė ir Pedagoginės psichologinės tarnybos vadovė Asta Lauciuvienė, mokyklos – darželio „Pasaka“ direktorė Aldona Ščiukaitienė, Seimo nario B.Bradausko sv
j25 4eikinimus perdavė jo padėjėjas Stasys Lančinskas.

Pirmoji šventinio renginio dalis baigėsi skambia mokytojų daina, linkint sėkmės, meilės, laimės, džiaugsmo ir šviesios vilties. Visi šventinio renginio dalyviai buvo pakviesti į antrąją dalį. Gimnazijos valgykloje prie turtingo vaišių stalo vėl suskambo muzika. Čia vyko nuotaikingas sveikinimų koncertas, parengtas pačių mokytojų: matėme sportinį šokį, klausėmės linkėjimų, mokytojų atliekamų dainų, poezijos posmų.

Šventė baigėsi. Vėl prasidėjo kasdieninis nelengvas, bet labai prasmingas darbas. Tegu lydi visus sėkmė, tegu užtenka kantrybės, sveikatos, kad nuveikti darbai teiktų džiaugsmą.

Augutė Liutkevičienė